IMAP + Office 2003/2007 + usuwanie maili

Jeżeli szukasz haseł IMAP oraz Office 2003/2007 w zestawieniu z „usuwanie maili” to prawdopodobnie masz problem polegający na tym, że MS w trosce o Ciebie, drogi użytkowniku, postanowił, że korzystając z IMAPa Outlook 2003/2007 nie będzie usuwał od razu wiadomości, a jedynie dopiero wtedy kiedy sobie tego zażyczysz na prawdę ;)

Outlook 2003/2007 zatem zamiast usunąć maila oznacza go do usunięcia i na liście wyświetla się jako przekreślony, jednak fizycznie wciąż pozostaje na serwerze.

Jeżeli chcielibyśmy, żeby maile były rzeczywiście usuwane z serwera to wyjścia mamy dwa:

  1. Godzimy się na to, żeby maile były oznaczane przekreśleniem do usunięcia i jeśli chcemy je fizycznie usunąć z serwera wybieramy z menu Edycja -> Przeczyść
  2. Chcielibyśmy, aby maile czyściły się automatycznie - wtedy wybieramy z menu Edycja -> Przeczyść -> Opcje przeczyszczania i zaznaczamy „Przeczyść elementy podczas przełączania folderów w trybie online”. Ta opcja spowoduje, że gdy tylko zmienimy folder na inny – maile zostaną usunięte fizycznie z serwera.

Niestety, żadna z powyższych opcji nie umożliwia przenoszenia usuniętych wiadomości do kosza. W Office 2010 już pojawia się opcja wskazania folderu Kosz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.